O Mnie

mateuszbystryJestem adwokatem wykonującym zawód w  Kancelarii Prawnej CONSENSO. Od dłuższego czasu interesują mnie problemy prawne dotyczące nieruchomości, w szczególności przekształcenia własności, zniesienie współwłasności, zwrot nieruchomości wywłaszczonych, odzyskiwanie majątków utraconych w związku z działaniami wojennymi oraz ustanawianie służebności, w tym stosunkowo nowej służebności przesyłu.

Powyższe tematy są mi bliskie ze względu na zakres spraw, którymi zajmuję się w ramach wykonywanej pracy. Uważam za fascynującą możliwość badania i poznawania historycznych losów nie tylko samych nieruchomości lecz także ich byłych właścicieli i innych osób z nimi związanych. Pozostaję w przekonaniu, iż prawo własności prywatnej, jako jedno z podstawowych praw, na których oparte jest współczesne demokratyczne państwo prawne, powinno korzystać z jak najmniejszych i wyłącznie niezbędnych ograniczeń.

W wolnych chwilach zaspokajam swoją potrzebę kreatywności fotografując rzeczy małe i duże. Staram się również dbać o kondycję fizyczną, wyznając zasadę „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ciekawią mnie także podróże, które umożliwiają zetknięcie się z innymi kulturami i spojrzenie na świat z odmiennej perspektywy.